K&H: belefér-e az ebéd? hm? oda kell figyelni

megkerülhetetlen a spórolás

Belefér-e egy baráti ebéd, a nagyon szűkös kasszába?  Ha igen, hogyan? Az átlagnyugdíjból egy hónapig élő népszerű fiatal, Csingisz erre vállalkozott. A tanulság egyértelmű, akár ebédről, akár hirtelen kiadásról van szó, a takarékoskodás nagyon fontos. Anélkül nagyon nehéz mindennapok várnak az érintettekre.

Komoly kihívással küzd a népszerű fiatal, Csingisz, aki az átlagos nyugdíj összegéből próbálja meg kihozni a havi költéseit. Bár elég szűk a kassza, mégis megpróbálkozott azzal, hogy a korábban rendszeres baráti ebédre is sor kerüljön a kihívás során.

A meghívott négy ember izgatottan, már-már feszülten készült a vendégségre! Mégpedig azért, mert ennyi emberre kell főzni, a lehető legalacsonyabb áron. A kihívással összhangban a kiadások pontos dokumentálásával megtörtént a vásárlás, 9800 forintra volt szükség az alapanyagokhoz. Szemben egy étteremmel, ahol 40-50 ezer forintba került volna egy ebédelés a négy baráttal.

Korábban még mindenki azt hitte, hogy simán menni fog. "Ugyan, mi lehet olyan nehéz egy viszonylag olcsóbb ebéd elkészítésén?" – hangzott a magabiztos kijelentés, ahogy a résztvevők nekiláttak a tervezésnek.

kihívás ide vagy oda, az árak nem viccelnek

Ahogy belevetették magukat a beszerzésekbe, kezdett nyilvánvalóvá válni, hogy az árak nem viccelnek! Elvileg egyszerű és elméletileg olcsó menüt talált ki, a valóság azonban szembejött a bolt pénztáránál, hiszen négy főre kellett vásárolni.

Aztán jött az ebéd. A főhős barátai kitettek magukért, ugyanis tisztában voltak azzal, hogy Csingisznek alig van pénze, ezért tartós élelmiszereket vittek magukkal. A vendégek nagyon elégedettek voltak az ebéddel, ahol 9,5 és 10 pontot adtak a Csingisznek. Az átlagnyugdíjból élő népszerű fiatal az ebéd végén még jobban örült a vendégek által hozott élelmiszereknek, mivel így is spórolni tudott egy picit a következő napokban.

túl a második héten

Főhősünk már a második hét után rájött, hogy az átlagos nyugdíjból nagyon nehéz fizetni a mindennapokat. Éppen ezért döntött úgy, hogy saját jövőjére is gondol és ezt tanácsolja minden ismerősének is.

Nevezetesen arról van szó, hogy a lehető legkorábban el kell kezdeni takarékoskodni. Akár a hirtelen kiadásokra, akár a nyugdíjas évekre. Ez jelenti a megoldást arra, hogy a dolgos évek utáni pihenést nem keserítse meg az, hogy nincs pénz valamire, amit kiszemelt az érintett.

A megtakarítási alternatívák közé sorolható például a nyugdíjbiztosítás, amely ráadásul állami támogatást élvez, oly módon, hogy a befizetett összeg ötödét a megtakarítók adóvisszatérítés formájában visszakapják.

Kapcsolattartó

K&H Kommunikáció

  • sajto@kh.hu