bővül az NHP hitelfelvevők köre

Hamarosan ismét módosul a Növekedési Hitelprogram, így több lehetőség nyílik a komplex, időigényesebb előkészítést igénylő beruházások megvalósítására, valamint tovább bővülhet az igénybevevők köre – vélik a K&H szakemberei.

Májustól ismét módosul a Növekedési Hitelprogram, és az igényelt hitelösszeg lehívására eddig érvényben lévő 2016. június 30-ai határidő 2016. december 31-re tolódik. „A beruházási hitelek igénylésekor az alapos tervezés ellenére is előfordul, hogy a vállalkozás önhibáján kívül a szükséges engedélyek beszerzése lassabb a tervezettnél, és az eredetileg meghatározott kivitelezési időszak elhúzódik. Az NHP hiteleknél azonban az igényelt, de a lehívási időszak végéig igénybe nem vett hitelkeret után rendelkezésre tartási jutalékot kell fizetni. Így a lehívásra rendelkezésre álló idő meghosszabbítása most orvosolja ezt a problémát, ami a komplexebb, időigényesebb előkészítést igénylő beruházások finanszírozását segíti elő” – mondta el Hodina Péter, a K&H Vállalati ügyfélkapcsolatok igazgatóságának vezetője.

„A másik fontos változás, hogy a 2,5%-os kamatba ezentúl nem kell beleszámolni az intézményi kezességvállalás díját. Ez az intézkedés lehetővé teszi a bankok számára, hogy nyissanak a kisebb, kockázatosabb vállalkozások felé. Nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni, hogy a hitelezési kockázatot ezek után is a finanszírozó bank állja, ezért a 2,5% kamatmaximum továbbra is óvatos finanszírozásra enged teret” – tájékoztatott a szakember.

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 156 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez.

A KBC az elmúlt 16 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton.

Főbb adataink:

K&H Bank
2014. december 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 179 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 442 milliárd forint
nettó eredmény (egyszeri tételek nélkül): 28,2 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): -29,1 milliárd forint

K&H Biztosító
2014. december 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 12,8 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 128 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 3,5 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 2,5 milliárd forint

Kapcsolattartó

Kommunikációs igazgatóság

  • 328 9181
  • 328 9220
  • sajto@kh.hu
  • www.kh.hu