ezért szeretik a mesedoktorokat…

Mind a kórházak, mind a kis betegek szeretik a K&H gyógyvarázs mesedoktorokat, és hasznosnak tartják a programot – derült ki a pénzintézet 30 gyermek-egészségügyi intézetében végzett kutatásából. De miért?

A K&H gyógyvarázs mesedoktorok program közel 2 éve, 2013 augusztusában indult el a nagyközönség felé. Népszerűsége azóta is töretlen: a kezdeményezésre eddig közel 33 000 önkéntes regisztrált, akik közül 9500 mesedoktor már olvasott is a kórházakban, ezzel járulva hozzá ahhoz, hogy a gyerekek minél hamarabb meggyógyulhassanak és újra teljes életet éljenek.

A K&H gyógyvarázs mesedoktorok programban résztvevő kórházak körében végzett felmérés alapján a mesedoktorokat fogadó gyermek-egészségügyi intézmények nagyon hasznosnak tartják a meseolvasó önkéntesek munkáját. A kórházi dolgozók egy 5-ös skálán 4,7-re értékelték a kezdeményezést, de tapasztalataik szerint a szülők is nagyon szeretik a programot (5-ös skálán 4,4) és a gyerekek is odavannak a meseolvasókért (4,7 pont). 

Amit a kórházi alkalmazottak a legjobban szeretnek a programban:

1.    eltereli a gyerekek gondolatait, segíti gyógyulásukat

A vizsgálatról vizsgálatra járó, infúzióval fekvő gyermekek sokszor csak betegségükre, fájdalmukra tudnak gondolni. A mesék csodás világába repülve azonban kiszakadnak a kórházi környezetből, elfelejtik gondjaikat, a vidám, boldog percek pedig jótékonyan hatnak lelki, és így testi egészségükre is.

2.    értelmes időtöltéssel foglalja le a gyerekeket.

A kérdőívre válaszoló egészségügyi dolgozók közel fele (47%) gondolja úgy, hogy a szülők kevés mesét olvasnak a gyerekeknek a kórházban, akik inkább táblagépes vagy telefonos játékokkal ütik el az időt. Ennél sokkal gyógyítóbb hatású, és személyesebb a meseolvasás, amely családias légkört varázsol a kórházi falak közé.

3.    szabadidőt jelent az egészségügyi dolgozóknak

Amíg a meseolvasó a kis betegekkel foglalkozik, addig az ápolóknak van idejük, hogy egyéb teendőiket intézzék – mindezt úgy, hogy közben tudják, jó kezekben vannak a gyerekek. 

4.    tehermentesíti a szülőket

A gyermekeik mellett akár éjjel-nappal, több napig is helytálló szülők a meseolvasás idejére felszabadulhatnak a „szolgálatból” - kimehetnek sétálni, lemehetnek a büfébe, vagy egyszerűen csak hátradőlhetnek, és csukott szemmel élvezhetik ők is a kedves történeteket.

5.    új szereplő a megszokott díszletek között

A gyerekek sokszor több napig, akár hetekig is ugyanazokkal az arcokkal találkoznak a négy fal között – családtagjaikon kívül mindössze az orvosokkal, nővérekkel válthatnak néhány szót. A kórházi dolgozók 70%-a szerint a külvilágból érkező önkéntes nagyon pozitív hatással van a gyerekekre, hiszen egy új arc teljesen átalakítja az egyhangú környezetet.

Amit a gyerekek a legtöbbre értékelnek

1.    kreativitás

A gyermekosztályokon dolgozó ápolók, orvosok megfigyelése alapján azokat a meséket szeretik a legjobban a gyerekek, amiket az olvasók bábozással, rajzolással, vagy színészkedéssel színesítenek. 

2.    változatos időtöltés

A gyerekek a meseolvasás mellett sokszor szívesen beszélgetnek, rajzolnak vagy épp játszanak is a mesedoktorokkal. Az önkéntesek általában szívesen vesznek részt ezekben az aktivitásokban, sőt, sokszor maguk is készülnek színezővel, játékokkal, kirakóval.

A K&H gyógyvarázs mesedoktorok programra a www.khgyogyvarazs.hu oldalon lehet jelentkezni, és rövid regisztráció után időpontot foglalni az ország 18 megyéjének 45 kórházába. Aki pedig otthonról szeretne mesét küldeni a gyerekeknek, a K&H gyógyvarázs mesedoktorok a webes programon keresztül az ország 30 kórházába küldheti el gyógyító erejű történetét.

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H a Magyar Állam által kibocsátott állampapírok 858 milliárd forintos állományával rendelkezett 2015. március 31-én. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 165 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez.

A KBC az elmúlt 16 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton. 

Főbb adataink: 

K&H Bank
2015. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 189 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 502 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 7,0 milliárd forint

K&H Biztosító
2015. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 140,1 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,0 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 0,8 milliárd forint

Kapcsolattartó

Pete Renáta

Well PR Ügynökség
  • +36 (1) 350 7390 /130
  • r.pete@well.hu