K&H: minden negyedik fiatal dohányzik
Magyarországon évente minden ötödik haláleset hozható összefüggésbe a dohányzással, a hivatalos adatok szerint 2000 és 2014-ben több százezren haltak meg ezen káros szenvedély következtében. Bár a kérdéses időszakban a férfiak körében 300 ezerrel, 2,2 millióra, a nőknél pedig 100 ezer fővel 1,65 millióra csökkent a dohányzók vagy a korábban dohányzók, de már leszokottak száma, addig a fiatalok, azaz a 18-30 évesek körében, nem változott a számuk 2000 és 2014 között.
szélsőségek
A K&H fiatalok jóléti indexe a 19-29 éves fiatalok egészséggel, lakhatással, munkával, előrelépési lehetőségekkel, oktatással, családdal kapcsolatos elégedettségét és jövőbeli várakozásait vizsgálja. Az index egészségre vonatkozó részének válaszaiból kiderül, hogy jelenleg a korosztály 40 százaléka dohányzik, 10 százaléka már leszokott, 50 százalékuk viszont soha nem is dohányzott. A 300 fiatal bevonásával készült kutatás szerint a kérdést a megkérdezettek körében szélsőségek jellemzik: valaki vagy egyáltalán nem dohányzik vagy nagyon sokat. A felmérésből az is kiderül, hogy 2016 negyedik negyedévében voltak a legtöbben a nemdohányzók, 2015 negyedik negyedévében például 47 százalékos volt még az arányuk. A nemdohányzók növekedéséhez hozzájárult, hogy a diákok és a budapestiek körében magasabb, 64, illetve 62 százalékos azoknak az aránya, akik soha nem is dohányoztak.
az érem másik oldala
Kedvező ugyanakkor, hogy a fiatalok 64 százaléka próbál odafigyelni a táplálkozására, 11 százalék pedig kifejezetten tudatosan étkezik. A többség a mozgásra is figyel: a fiatalok 59 százaléka azt mondta, legalább alkalmanként sportol, akik pedig még tanulnak, azoknak közel négyötödére - 77 százalékára - igaz ugyanez. Bár alkalmanként a többség szívesen mozog, azonban közülük a rendszeresen vagy versenyszerűen sportolók aránya meglehetősen alacsony, mindössze 14 százalékos.
Összességében a fiatalok 38 százaléka elégedett az egészségével, de a nemek között jelentős az eltérés. A férfiaknak 49 százaléka, a nőknek azonban csak a 28 százaléka nyilatkozott pozitívan erről. Ugyanakkor a nők közül többen tervezik, hogy a jövőben többet foglalkoznak majd az egészségükkel.
A K&H Csoport
Az ország egyik vezető és országosan több mint 4000 munkatársat foglalkoztató pénzintézeteként a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 208 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel- és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H 2016. december 31-én a Magyar Állam által kibocsátott instrumentumok 705 milliárd forintos állományával rendelkezett. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet.
Főbb adataink:
K&H Bank 2016. év végén:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 260 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 826 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 39,2 milliárd forint
K&H Biztosító 2016. év végén:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 13,4 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 158 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 4,3 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 2,8 milliárd forint
Kapcsolattartó
Kommunikációs Igazgatóság
- sajto@kh.hu
- www.kh.hu