még mindig van lejjebb

A feltörekvő piaci trenddel szembe menve újabb 10 bázispontos kamatvágásról dönthet kedden az MNB Monetáris Tanácsa. Ezzel a hazai jegybanki alapkamat a lengyel kamatszintnél is alacsonyabb szintre kerül. A tovább csökkenő kamatszint egyúttal arra ösztönözheti a megtakarítással rendelkezőket, hogy a magasabb hozamlehetőséget kínáló részvénypiacok irányába mozduljanak. Ezt azonban a jelenlegi magas árfolyamszintek miatt csak tőkevédelem mellett javasoljuk” – nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„Az MNB Monetáris Tanácsának keddi kamatdöntésekor újabb 10 bázispontos csökkentésre számítunk. Ezt erősíti a jegybank elnök múlt heti nyilatkozata is, amelyben valahol 2% fölött jelölte meg a kamatvágás határát, illetve a fogyasztói árak legutóbbi csökkenése is. Ezzel a jegybank szembe megy a feltörekvő piaci trenddel, hiszen a jegybankok sorra kamatemelést hajtanak végre. A 2,5%-os kamathatár átlépése azért is lényeges, mert így a miénknél stabilabb gazdasággal bíró Lengyelországnál is alacsonyabb szintre kerül az alapkamat” – mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója. 

„Ezzel együtt a betéti kamatok és a kötvényhozamok szintje tovább mérséklődik. A nagyon nyomott kamatszint pedig még inkább arra ösztönözheti a befektetőket, hogy a magasabb hozamlehetőséget kínáló részvénypiacok irányába mozduljanak. Ezt azonban, a jelenlegi magas részvénypiaci árfolyamok miatt óvatos formában, tőkevédelem mellett javasoljuk, a váratlan árfolyamesések kivédése érdekében” – tanácsolja a befektetési szakember. 

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 219 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1700 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 156 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. 

A KBC az elmúlt 16 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton. 

K&H Alapkezelő

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozamvédett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet. 

Főbb adataink: 

K&H Bank
2014. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 222 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 502 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 6,2 milliárd forint

K&H Alapkezelő
2014. március 31-én:
teljes kezelt vagyon:  917,6 milliárd forint
intézményi ügyfelek kezelt vagyona:  122,2 milliárd forint
K&H alapokban kezelt vagyon: 795,4 milliárd forint

K&H Biztosító
2014. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11,5 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 122,2 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,0 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 0,8 milliárd forint

Kapcsolattartó

Kommunikációs igazgatóság

  • 328 9181
  • 328 9220
  • sajto@kh.hu
  • www.kh.hu