K&H: valamivel több, mint évi 6 ezer forintért kötöttek biztosítást a mikromobilitási eszközökre

tíz biztosított eszközből hét elektromos meghajtású jármű

A mikromobilitási eszközökre szóló kötelező biztosítás bevezetése óta a K&H-nál majdnem közel 6 és fél ezer ilyen járműre, köztük rollerekre kötöttek szerződést - közölte a pénzintézet. A biztosítások átlagdíja pedig valamivel meghaladja a 6200 forintot.

Idén július 16-án lépett életbe a mikromobilitási eszközök kötelező biztosítására vonatkozó előírás: a K&H pedig elkészítette az első néhány hónap mérlegét.

többezres rajt

Július közepétől augusztus végéig közel 6 és fél ezer mikromobilitási eszközre kötöttek biztosítást a K&H-nál, ezeknek a 70 százaléka szól az elektromos meghajtású mikromobilitási eszközökre. A szóban forgó kötelező biztosítások éves átlagos díja 6224 forint a pénzintézetnél.

Mivel a mikromobilitási eszközöknek nincsen hatósági jelzése - leegyszerűsítve rendszáma - ezért minden ilyen járművet használónak rendelkeznie kell biztosítási szerződéssel. Így, ha például valaki kölcsönkér mástól egy olyan eszközt, amelyre vonatkozik a biztosítási kötelezettség, ám nem rendelkezik szerződéssel, akkor neki kell erről gondoskodnia.

veszélyesek lehetnek

A mikromobilitási eszközök és az egyéb, manapság használt elektromos rollerek már egy segédmotorkerékpár sebességével vetekednek, így jelentős kárral járó balesetet is tudnak okozni. Ezért is fontos, hogy az ezen eszközeiket, köztük a villanyrollerüket használók fontolják meg a kiegészítő balesetbiztosítás megkötését, amely egy jelentősebb baleset során plusz fedezet nyújt.” - hívta fel a figyelmet Székely Pálma, a K&H értékesítés és életbiztosítási üzletágának vezetője.

A szabály bevezetése óta is vannak félreértések, hogy pontosan mely járművekre kell vagy nem kell biztosítást kötni, illetve többször felmerült az elektromos rásegítésű kerékpárok kérdése is, ez utóbbiakra azonban nem vonatkozik a szabályozás.

Kapcsolattartó

K&H Kommunikáció

  • sajto@kh.hu