Visszafogadó Munkahely a K&H
Legnépszerűbb Visszafogadó Munkahely Díjjal ismerte el a K&H Csoport kismamákat segítő törekvéseit a JÓL-LÉT Alapítvány. A gyermekgondozási szabadságukból visszatérő nőket segítő vállalatoknak járó címet a Bankcsoport K&H Welcome Back elnevezésű programjának köszönhetően kapta.
A „Munkám visszavár” című pályázatot 2014 végén hirdette meg a JÓL-LÉT Alapítvány és a NÓRA-HÁLÓZAT. A felhívásra gyermekgondozási szabadságuk után korábbi munkahelyükre sikeresen visszatérő nők nevezhették munkaadójukat. A pályázatra 107 jelölés érkezett, amelyek közül a JÓL-LÉT Alapítvány szakértői két vállalatot jutalmaztak: a K&H Legnépszerűbb Visszafogadó Munkahely címet, a Legelkötelezettebb Visszafogadó Munkahely elismerést pedig a National Instruments Hungary Kft. kapta. A kiválasztás során a zsűri a kisgyermekes szülők munkaerő-piaci esélyegyenlőségét támogató munkáltatói gyakorlatokat értékelte.
„A pályázat célja, hogy bemutassuk és népszerűsítsük a jó gyakorlatokat, és presztízzsé tegyük a kisgyermekes szülők visszafogadásának gyakorlatát” – mondta el Kánya Kinga, a JÓL-LÉT Közhasznú Alapítvány szakmai vezetője. „A K&H-ra 55 jelölés érkezett az ország különböző részeiről. A jelöléseket küldő női munkavállalók hangsúlyozták, hogy munkáltatójuk elkötelezett, etikus és korrekt a kisgyermekes nők visszafogadása terén. A visszatérést segítő munkáltatói gyakorlatok közül kiemelték a proaktív kapcsolattartást a távollévő kisgyerekes munkavállalókkal, és azt, hogy a vállalat biztosítja a szülést megelőzően betöltött munkakörbe történő visszatérést, akár törzsidős, vagy részmunkaidős, rugalmas munkaidőben. A kisgyermekes nők visszafogadását rendszerszinten működtető programban a vezetőség is elkötelezett.”
„A K&H Csoport egyik kiemelt társadalmi felelősségvállalási területe a vonzó munkahely kialakítása. Mivel munkavállalóink több mint 70%-a nő, és dolgozóink körülbelül fele 20 és 40 év közötti, így kiemelten fontos, hogy a gyermekvállalás utáni visszailleszkedésben is segítsük őket” – mondta el Németh Balázs, a K&H Csoport stratégia és HR igazgatója. „2007 óta működtetjük K&H Welcome Back elnevezésű programunkat, amelynek célja, hogy folyamatosan tájékoztassuk gyermekgondozási szabadságukat töltő munkavállalóinkat a K&H Csoport aktuális híreiről, eseményeiről, valamint hogy segítséget nyújtsunk nekik a munkába való visszatérésben. A program részét képezi a szociális támogatás, a folyamatos kapcsolattartás, valamint a jogi és társadalombiztosítási tanácsadás is. A távollét alatt és azt követően képzési támogatást igényelhetnek, egyes vezető pozíciókban a gyermekgondozási szabadság alatt is biztosítjuk számukra a gépkocsit és a mobiltelefont. Visszatérésüket megelőzően pedig karrier tanácsadást vehetnek igénybe. Emellett az érintetteknek lehetőségük van részmunkaidős vagy otthoni munkavégzésre, valamint egyedi munkarend kialakítására is. A programban az elmúlt 10 év alatt évente mintegy 300 munkatársunk vett részt.”
A K&H nemcsak a gyermek születése utáni néhány évben támogatja családos munkavállalóit, később is számos intézkedéssel segíti a munka és a magánélet összeegyeztetését, hogy dolgozói minél teljesebb életet élhessenek. Különböző, béren kívüli juttatásokkal támogatja munkavállalóit, valamint Családbarát Kiadványán keresztül tájékoztatja dolgozóit a jogszabályokról, családi programokról.
Emellett 2013 júliusától egy 5 munkaállomásos gyermekbarát munkahelyi szoba is a gyermekes munkavállalók rendelkezésére áll, ahol a dolgozók úgy tudják végezni munkájukat, hogy gyermekük közben mellettük játszik a játszósarokban.
A K&H Bank családbarát munkahelyre irányuló törekvéseit már negyedszer díjazták az elmúlt években: 2013-ban az mtd Tanácsadó Közösség által alapított Sokszínű és családbarát munkahely TOP 10 díjat nyerte el, 2014-ben pedig a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom Családbarát Vállalat 2014 Különdíját, valamint a Kormány által meghirdetett Családbarát Munkahely díjat kapta meg.
K&H Csoport
Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 156 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez.
A KBC az elmúlt 16 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton.
Főbb adataink:
K&H Bank
2014. december 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 179 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 442 milliárd forint
nettó eredmény (egyszeri tételek nélkül): 28,2 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): -29,1 milliárd forint
K&H Biztosító
2014. december 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 12,8 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 128 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 3,5 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 2,5 milliárd forint
Kapcsolattartó
Pete Renáta
Well PR Ügynökség- +36 (1) 350 7390 /130
- r.pete@well.hu