2015. június 24.
Kisebb-nagyobb utazáshoz, de főként külföldi utakhoz a megfelelő ruházat és balesetbiztosítás mellett, egy helyesen összeállított úti patika aranyat érhet. Különösen akkor, ha olyan országba utazunk, ahol nem ismerjük a helyi viszonyokat vagy nem kommunikálunk az adott ország nyelvén.
íme, a lista a megfelelő úti patika összeállításához
- A rendszeresen szedett, legtöbbször vényköteles gyógyszereinket – például vérnyomáscsökkentő, szívgyógyszer, koleszterinszint csökkentő, fogamzásgátló, inzulin stb. – soha ne hagyjuk otthon!
- Baleset esetére legyen nálunk kötszer, ragtapaszt, fertőtlenítőszer, égésre való spray vagy kenőcs, hámosító krém, elasztikus pólya, csipesz, olló.
- Megfázásra vigyünk magunkkal lázmérőt, lázcsillapítót, C-vitamint, torokfertőtlenítőt, kamillateát, orrcseppet, köptetőt, köhögéscsillapítót és valamilyen gyulladáscsökkentő tartalmú készítmény, antibiotikum.
- Fájdalomcsillapító készítmény. Ebből olyat érdemes magunkkal vinni, ami többféle fájdalomra – fejfájás, torokfájás – is megoldást nyújt.
- Görcsoldó. Különösen menstruációs fájdalmakkal küszködő hölgyek számára nagyon fontos lehet.
- Hasmenés elleni szer. Ez lehet egyszerű széntabletta is, viszont ajánlatos mellé különböző probiotikus készítményekből is vinni, amik hasmenés után segítenek helyreállítani a bélflórát.
- Hányinger- és hányás elleni szer, B6-vitamin.
- Székrekedés elleni szer
- Emésztést segítő, felfújódás elleni és gyomorsav túltengés elleni szer
- Rovarcsípések, allergiás tünetek kezelésére feltétlenül legyen nálunk Kalcium pezsgőtabletta és antihisztaminos készítmények.
- Az életkornak és bőrtípusnak megfelelő napvédő krém vagy naptej. Illetve megfelelő napozásutáni krém.
- Védőoltás. A legnépszerűbb egzotikus célpontok a Karib-térség, Dél-Amerika, Afrika, Indonézia és Ázsia dél-keleti része. Ezek esetében, a hepatitis A és B vírus és a helyenként előforduló a hastífuszon túl, még a maláriával és sárgalázzal is számolnunk kell. Ezért ha egzotikus vagy távoli országokba utazunk, feltétlenül tájékozódjunk a kötelező védőoltásokról. A megfelelő védettség kialakulásához pedig időben oltassuk be magunkat és családtagjainkat, és az utazáshoz feltétlenül vigyük magunkkal az oltási bizonyítványokat is.
Az itt összeállított lista a legalapvetőbb gyógyszereket és készítményeket tartalmazza. Ha speciális kezelés alatt állunk, mindenképpen konzultáljunk a kezelőorvosunkkal vagy gyógyszerészünkkel mielőtt útnak indulunk. Ügyeljünk arra is, hogy úti patikánk minél szárazabb, hűvösebb, fénytől védett és gyermekektől jól elzárt helyen legyen. És persze ne hanyagoljuk el a betegség- és balesetbiztosítást sem. Komoly segítséget nyújthat a bajban.
Válaszd utazásod mellé a K&H utasbiztosítást, amit kényelmesen online, pár perc alatt megköthetsz! Tudj meg többet!
K&H utasbiztosítás