ingatlanvásárlás nehézségei - hogyan könnyíts a folyamaton?
2024. október 14. - Mire érdemes figyelned ingatlanvásárlás esetén? Mik jelenthetik a buktatókat, és hogyan tudod elkerülni őket? Részletek cikkünkben!
kamatkedvezmények
K&H babaváró hitel & akár 160 000 forint jóváírás
K&H babaváró hitel felvétele esetén 160 000 forintot vihetsz haza,
Az akció szerinti jóváírásra a folyósítás naptári negyedévét követő hónapban kerül sor.
Az akció részleteiről bővebb tájékoztatást az aktuális hirdetményben találsz.
reprezentatív példa K&H lakáshitel 5 éves kamatperiódus esetén:
12 millió forint összegű kölcsön esetén, 240 hónapos futamidővel (ami egyenlő a törlesztőrészletek számával), vagyonbiztosítási kamatkedvezménnyel számított, 60 hónapra rögzített (5 éves kamatrögzítésű), éves 7,19% kamatláb mellett a havi törlesztőrészlet 94 409 forint, a teljes visszafizetendő összeg 22 866 800 forint, a hiteldíj 10 866 800 forint, ebből a hiteldíjban foglalt díjak, költségek összege 208 640 forint, THM: 7,6%.
A hitelt a K&H bank nyújtja. A hitel fedezete ingatlanra bejegyzett önálló zálogjog, illetve elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre.
Lakáshitel igénylésekor az adósnak és az adóstársaknak egyaránt az alábbi feltételeknek kell megfelelnie:
A tájékoztatás nem teljeskörű. Az általános igénylési feltételeket a lakossági hitel termékekhez kapcsolódó "5. sz. függelék a lakossági hitel Hirdetményekhez" című dokumentumban találod.
Bővebb információért pedig látogass el a Greenology oldalára.
A kamatperiódus azon időintervallum, amely alatt a kamat rögzített. Végig fix kamatozású jelzáloghitelek esetén a kamat és a havi törlesztő-részlet a futamidő során változatlan.
Jellemzően minél hosszabb időre van rögzítve a kamat (hosszú kamatperiódus), annál kisebb a kamatkockázat. Hosszabb kamatperiódus esetén a kamatkockázatot a bank viseli, ezért a kamat magasabb.
Vásárlás, építés, felújítás, korszerűsítés, illetve lakáscélú jelzáloghitel kiváltás esetén hosszú kamatperiódusú (5, 10 éves) és végig fix kamatozású hiteleink megkapták a Minősített fogyasztóbarát minősítést (ez alól jelenleg kivételt képez a K&H zöld lakáshitele).
A Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK) állami kedvezményeket jelent, amit lakáscéljaink megvalósításához vehetünk fel meglévő vagy vállalt gyermekek esetén.
gyermekek száma |
CSOK támogatás összege |
hasznos alapterület új egylakásos lakóépület esetén |
---|---|---|
1 gyermek |
1 000 000 forint |
70 m2 |
2 gyermek |
4 000 000 forint |
80 m2 |
3 gyermek |
15 000 000 forint |
90 m2 |
a K&H babaváró hitele számos hitelcélra felhasználható, köztük lakáscélra is.
Akár 11 millió forint az igényelhető hitelösszeg, amelynek csupán 0,6%-os THM-e van kamattámogatás esetén. Ráadásul a szerződéskötésig otthonról is intézheted!
a következő induló díjkedvezményekkel számolhatsz induló díjas konstrukció esetén
Használd jelzáloghitel kalkulátorunkat a honlapon, és számold ki, mennyivel csökken törlesztő-részleted a kamatkedvezmények igénybevétele esetén!
feltételek teljesülése esetén. A kamatkedvezmények a vállalt feltételek nem teljesítése esetén (például az átutalások megszűnnek, vagy a biztosítást felmondod) visszavonásra kerülnek a futamidő során. A kamatkedvezmények összeadhatóak, azonban a fizetendő kamat nem lehet alacsonyabb a hirdetményben meghatározott minimum kamatnál. A fenti kamatkedvezmények a 10 évnél hosszabb kamatrögzítésű hitelek esetén nem érvényesíthető.
Ingyenes SMS értesítési szolgáltatást nyújtunk – a következő igénylési státuszok elérésekor küldjük az üzenetet:
A K&H Bank kialakított egy olyan hitelezési folyamatot, amelynek célja, hogy a hiteligénylő minél kényelmesebben intézhesse hiteligénylését és a lehető legkevesebbszer kelljen személyesen befáradni az Ügyfélpontra.
2023. november 1. előtt kiadott építési engedéllyel, terve szerint minimum „BB”-s energetikai besorolású, vagy 2023. november 1. után kiadott építési engedéllyel, terve alapján minimum „A” besorolású, a CO2 kibocsátása maximum 20kg/nm/év ingatlant építhetsz hitelből.
A második születendő gyermek után 1 millió forintot, a harmadik születendő gyermek után 4 millió forintot, és minden további gyermek után 1-1 milllió forintot lehet igényelni a kormányhivatalnál. 2021-től egyszerre több jelzáloghiteledre igényelheted a támogatást, illetve építési hitelcél esetén az építési telket terhelő jelzálogtartozás csökkentése esetén is igényelhető.
CSOK-kal és önállóan is igényelhető Adó-visszatérítési támogatás, amely építés esetén vehető igénybe:
CSOK-kal együttesen igényelhető Adó-visszatérítési támogatás, amely építés és vásárlás esetén is igénybe vehető:
Építési hitelcél esetén a folyósítás a készültségi fokkal arányosan, utólagosan történik. A fent ismertetett két típusú Adó-visszatérítési támogatást párhuzamosan nem tudod igényelni. A támogatás igénylését a Bankon keresztül tudod intézni.
Az építési hitelt jellemzően részletekben, vagy úgynevezett szakaszokban folyósítja a K&H bank. Először mindig az önerőt kell elköltened az építkezéskor, és csak utána kezdi a Bank folyósítani az igényelt hitelösszeget. A hitelösszeget készültségi arány függvényében szakaszosan kaphatod meg. Ha elért az építkezést egy bizonyos készültégi fokot, akkor a Bank folyósít egy részösszeget. Legközelebb a következő készültségi fok elérésekor folyósítunk. A készültségi fok elérését az értékbecslő igazolja helyszíni szemlét követően. A legutolsó részösszeg a jogerős használatbavételi engedély bemutatása után kerül folyósításra. Jellemzően 2-4 szakaszra szoktuk bontani a folyósítást, melyet a hitelszerződésben előre rögzítünk.
Elgondolkodtál már azon, ki örökli jelzáloghiteledet egy váratlan esemény, tragédia bekövetkezése (haláleset, maradandó egészségkárosodás) vagy tartós munkanélküliség esetén? Hiteled ilyenkor is megmarad, ugyanúgy öröklődik, mint bármely vagyontárgy. A K&H törlesztési biztosítással bebiztosítod otthonod és családod a váratlan helyzetekre.
fedezet |
mit térít? |
legfőbb tudnivalók |
---|---|---|
haláleset |
teljes hiteltartozást |
bármely okú halálra térít, vagyis betegségből és balesetből eredőre is |
baleseti maradandó egészségkárosodás |
teljes hiteltartozást |
50%-ot meghaladó egészségkárosodás esetén |
60 napot meghaladó munkanélküliség |
havi törlesztő-részletet |
|
60 napot meghaladó keresőképtelenség |
havi törlesztő-részletet |
|
A K&H életbiztosítás egy folyamatos díjas kockázati életbiztosítás, melynek biztosítási összegeit a saját igényeidre szabhatod. A kockázati életbiztosítás halálesetre, betegségre, balesetre térít. Emellett köthetsz kiegészítő balesetbiztosítási fedezeteket és egészségbiztosítási fedezeteket.
A hitelfelvétel során lakásbiztosítást is kell kötnöd. A következő érvek szólnak a K&H lakásbiztosítása mellett:
A hitel igényléséhez kapcsolatos dokumentumokat itt és itt találod.
Az igénylés során költségvetési adatlapot kell kitöltened, melyet itt találsz. A tervezési díjakat, anyagköltségeket és munkadíjakat, víz- és áram bevezetést is beleszámíthatod a költségvetésbe. A költségvetési tervet írhatja az igénylő is, vagy a kivitelező. A tervet a műszaki szemlén az értékbecslő fogja ellenőrizni.
Könnyűszerkezetes elemekből készült lakóház abban az esetben fogadható el fedezetként, amennyiben a mindenkori jogszabályi előírások alapján került/kerül felépítésre. Építés alatt álló új lakások/lakóházak finanszírozása (építési hitelek) esetén minden esetben be kell mutatnod az éppen aktuális építésügyi előírásoknak megfelelő ÉME/ETA/NMÉ engedélyt, mely az építési engedélyezési dokumentáció részét képezi.
Kivitelezői szerződést előzetesen egyeztesd le a Bankkal, és az abban szereplő számlaszámra folyósítjuk a hitelt.
Ha tudod a költségvetés összegét a fiókban készítenek Neked egy pontos fizetési ütemezést (kivétel támogatás vagy támogatott hitelek esetén)
A hitel- illetve kölcsönösszeget menet közben növelni nem lehet. Saját forrásból kell pótolnod az esetleges költségnövekedést.
Alapesetben a költségvetés min. 20%-a az önerő. A hitelfelvétel során konkrét ügyfélminősítés alapján határozzuk meg a minimálisan elvárt önerőt. Az önerő beépítését számlákkal nem kell igazolnod, hanem szemle során ellenőrzi az értékbecslő.
Alapesetben legfeljebb 24 hónap alatt szükséges befejezni az építkezést.
Ezen idő alatt az épületnek fel kell épülnie, amelyeket a következő dokumentumokkal kell igazolni:
Ha nem tudjátok határidőig befejezni, akkor a 24 hónap lejárta előtt benyújtott kérelemre, szerződésmódosítással lehet engedélyezhető a rendelkezésre tartási idő meghosszabbítása. A rendelkezésre tartási idő meghosszabbításához a Bank hozzájárulása szükséges.
Szakaszos folyósítás esetén a teljes hitelösszegre megnyílik a hitelkeret, de a fennálló tartozás csak az egyes részfolyósításokkal növekszik, akárcsak a fizetendő törlesztő részletek összege. Amíg a teljes kölcsönösszeg nem kerül folyósításra, a nem folyósított kölcsön(rész)összeg alapulvételével a hatályos hirdetmény és az aláírt kölcsönszerződés szerinti rendelkezésre tartási jutalékot kell fizetned.
Az építési-szerelési biztosítást az építési munkálatok teljes idejére fenn kell tartani. A szakaszos kifizetés (folyósítás) feltétele, hogy a műszaki ellenőr jelentése alapján igazolt aktuális forgalmi értéknél (mínusz a telekár) nem lehet kevesebb a biztosítási összeg. Ha megvan a használatbavételi engedély, akkor teljes körű vagyonbiztosítást szükséges kötni, melynek kedvezményezettje a Bank. A hitel kamatából 0,1% kamatkedvezményt kaphatsz, ha K&H lakásbiztosítást kötsz és azt a futamidő során rendszeres díjfizetéssel fenntartod. A kamatkedvezmény a 10 évnél hosszabb kamatrögzítésű hitelek esetén nem érvényesíthető.
Figyelmedbe ajánljuk a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi Navigátor fogyasztóvédelmi honlapját, ahol hasznos termékleírásokat, összehasonlítást segítő alkalmazásokat (hitelkalkulátor, háztartási költségvetés-számító program) érhetsz el.