K&H törlesztési biztosítás

csökkentsd a kockázatot

  • pénzügyi védelmet nyújt
  • kerüld el, hogy családod nehéz helyzetbe kerüljön
  • igényelhető személyi kölcsön és jelzáloghitel mellé
K&H törlesztési biztosítás

mire terjed ki a biztosítás? 

10 hónapon át vállaljuk a törlesztőrészleted, ha

  • munkanélküliség vagy
  • balesetből, betegségből adódóan több, mint 30 napra keresőképtelenné válsz vagy 5 napot meghaladó kórházi kezelés esetén

a fennálló tartozást teljes egészében átvállaljuk

  • 50%-ot meghaladó maradandó baleseti egészségkárosodás, rokkantság esetén vagy 69%-ot meghaladó betegségből eredő rokkantság esetén
  • esetlegesen bekövetkező baleseti, vagy betegségből adódó halál esetén

mikor és hogyan használhatom a törlesztési biztosítást?

a hiteledhez igazodik
a törlesztési biztosításod egészen a hiteled lejártáig élhet, vagyis a biztosításod időtartama megegyezhet a hiteled futamidejével
Neked ajánljuk
a törlesztési biztosítás egy Biztosított (Adós vagy Adóstár) számára nyújt biztonságot
mikor és hogyan használhatom?
biztosítási eseményt a K&H személyes ügyfélponton kell 15 napon belül írásban bejelenteni

amit tudnom kell a törlesztési biztosításról

K&H Bank által nyújtott hitelekre
a biztosítást megkötheted személyi kölcsönre és jelzáloghitelre is
díjszámítás
a biztosításod díja a havi törlesztőrészleted 6,4%-a
védelem
a hitel törlesztése biztosítási védelmet is élvezhet

fedezetbővítés 2024.10.14-i hatállyal

fedezetbővítés

A biztosító 2024.10.14-i hatállyal a szerződési feltételekben foglaltakon felül az alábbiakat téríti meg:

  • A keresőképtelenség biztosítási esemény kiegészül a biztosított fekvőbetegként a kórházi felvételtől számított 5 napot meghaladó folyamatos kórházi kezelése esetével, amely esetben a biztosítási esemény bekövetkezésének időpontja az 5 napot meghaladó kórházi kezelése esetén a kórházi felvételtől számított 6. nap.

    Az 5 napot meghaladó kórházi kezelés miatti keresőképtelenség esetében a biztosító az 5 napot meghaladó kórházi kezelés miatti keresőképtelenség első hónapjától teljesíti az aktuális szolgáltatási összeget.
     
  • Amennyiben a biztosítás tartalmaz rokkantság biztosítási fedezetet, abban az esetben a rokkantság biztosítási esemény fedezete kiterjesztésre kerül a biztosított, kockázatviselés kezdetéhez képest előzmény nélküli, a kockázatviselés tartama alatt bekövetkezett váratlan betegségére, melynek következtében a kockázatviselés tartama alatt az egészségkárosodás megállapítására benyújtott igénybejelentés alapján, az arra jogosult bizottság (a mindenkor hatályos magyar jogszabályokban meghatározott, az egészségkárosodás (egészségi állapot) mértékének megállapítására jogosult szerv) szakvéleménye 69%-ot meghaladó össz-szervezeti végleges egészségkárosodást (betegségből eredő rokkantságot) állapított meg.

    Ezen esetben a biztosítási esemény bekövetkezésének időpontja az egészségkárosodás (egészségi állapot) mértékének megállapítására jogosult szerv szakvéleményében meghatározott időpont, vagy ilyen időpont hiányában a szakvélemény keltének időpontja.

    Véglegesnek minősül a betegségből eredő rokkantság abban az esetben, amennyiben az arra jogosult bizottság a felülvizsgálati időpontot a véleményezhetőségi időponttól számított 1 évet meghaladó időpontra határozza meg.

    A biztosító a betegségből eredő rokkantság bekövetkezése esetén, az Orvos-szakértői intézet szakvéleménye keltének időpontjában a jelen feltétel Értelmező rendelkezések pontjában meghatározott aktuális szolgáltatási összeget teljesíti a Kedvezményezett részére.

    A biztosító kockázatviselése nem terjed ki a betegségből eredő rokkantság esetén a biztosítottnak a biztosító kockázatviselésének kezdetét megelőzően keletkezett sérülése, egészségkárosodása és annak szövődményei, valamint a biztosítottnak a biztosító kockázatviselésének kezdetét megelőzően megállapított maradandó egészségkárosodásra.

    A betegségből eredő rokkantág vonatkozásában a kockázatviselés nem terjed ki továbbá azon biztosítási eseményekre, amelyek részben vagy egészben összefüggésben állnak:
    • a biztosított önmagán végrehajtott gyógyeljárása, vagy bármilyen beavatkozása, vagy a biztosítotton nem orvos által elvégzett gyógyeljárás vagy beavatkozás miatt a biztosított megbetegedésével,
    • a biztosított olyan betegségével, amelyek alkohol vagy kábítószer tartós fogyasztása miatt alakulnak ki, következnek be, vagy ezek miatt rosszabbodnak,
    • a biztosított által elkövetett bűncselekménye(kke)l,
    • a mesterséges megtermékenyítés bármelyik formájával,
    • esztétikai céllal végzett orvosi kezeléssel, sebészeti beavatkozással és ezek következményeivel,
    • a krónikus betegségek rehabilitációjával, gondozásával, így különösen a geriátriai, gyógypedagógiai, pszichoterápiás, természetgyógyászati, logopédiai ellátással, gyógytornával, fogyókúrával, fizioterápiás, fizikoterápiás, fürdőgyógyászati, infúziós keringésjavító vagy infúziós fájdalomcsillapító kezelésekkel.
       
  • A várakozási idő csökken és a biztosító a biztosítási szerződés hatályának a biztosítottra történő kiterjesztésétől (tehát a kockázatviselés kezdetétől) kezdődő 2 havi várakozási időt kizárólag a munkanélkülivé válás esetére alkalmaz. A biztosító kockázatviselése nem terjed ki a várakozási idő alatt bekövetkező munkanélküliség esetére.

A fenti módosításoknak nincs díjvonzata, a módsítások külön díj megfizetése nélkül érvényesek a 2024.10.14-én vagy későbbi időpontban bekövetkezett biztosítási eseményekre. A biztosítási fedezet módosításával kapcsolatban további teendő nincs.

részletek

milyen feltételekkel igényelhetem a törlesztési biztosítást?

A K&H törlesztési biztosítás azok számára nyújt védelmet, akik betöltötték a 18. életévük, de még nem érték 61 éves kort és igényeltek K&H személyi kölcsönt vagy jelzáloghitelt.

Hitelhez kapcsolódó biztosítás kizárólag a hitel igénylésekor köthető meg, a futamidő során már nem lehetséges.

mikortól lép életbe és meddig tart a biztosítási védelem?

A kockázatviselés leghamarabb a személyi kölcsön első törlesztőrészletének esedékességi napján, 0. órától veszi kezdetét, a várakozási idő figyelembevételével (32 havi várakozási időt alkalmazunk munkanélküliségre, amely idő alatt a Biztosító kockázatviselése nem terjed a várakozási idő alatt bekövetkező munkanélküliség esetére.

mi a tennivalóm, ha káresemény történik?

A biztosítási eseményt 15 napon belül kell a Bank fiókjában írásban bejelenteni. A biztosítási esemény típusától függően szükséges bemutatni például a kórházi zárójelentést, a balesettel, betegséggel kapcsolatos orvosi dokumentumokat, a halál tényét és a haláleset körülményeit igazoló dokumentumokat, hatósági határozatot, illetve jegyzőkönyvet. A kárrendezés során bekérhető okiratok felsorolását a biztosítási feltételek 1. számú melléklete tartalmazza.

hogyan történik a kárkifizetés?

A Biztosító szolgáltatásának összege minden esetben a Bank, mint kedvezményezett részére kerül megfizetésre, aki köteles az összeget a hitel törlesztésére fordítani.

mit kell tennem, ha nem szeretném tovább fizetni a törlesztési biztosítást?

Írásban bármikor visszavonható a csatlakozási nyilatkozat.