kényelmes, de…
2023. november 18. - Veszélyes is tud lenni, ha wifiről netezel. Mutatjuk, miért vigyázz
A készpénz használat fokozatosan szorul vissza világszerte, és mivel egyre inkább digitalizált módon intézik az emberek vásárlásaikat és egyéb tranzakcióikat, a bűnözők is ezeket az online platformokat kezdték támadni. Külön szó is született erre - az úgynevezett kiberbűnözés- , ami többmilliárd eurónyi kárt okoz évente az európaiaknak.
Milyen módon próbálhatják meg kicsalni tőlünk bankkártya és bankszámla-adatainkat? Szinte klasszikusnak számít, hogy e-mailen keresztül próbálják meg elkérni az e-bank bejelentkezési adatokat a tolvajok, és bár ma már egyre kevesebben dőlnek be ennek, még mindig akadnak olyan csalók, akik ezzel próbálkoznak. A bankok minden alkalommal nyomatékosan felhívják a figyelmet arra, hogy egy pénzintézet sosem kérne ilyen típusú e-mailes visszaigazolásokat/megerősítéseket. A mára sztenderdnek számító többlépcsős, SMS-sel vagy okostelefonnal történő azonosítás pont erre a jelenségre született meg válaszként. Túl szép lenne persze, ha ez a mechanizmus úgy, ahogy van, ki tudná szűrni a bűnözőket, akik egyre szofisztikáltabb vírusokkal próbálják támadni az emberek böngészőit és mobilbankjait. A bankok persze a legprofibb informatikusokkal és etikus hackerekkel vágnak vissza, ennek köszönhető a netbankok felé mutatott általános bizalom.
Sok múlik azon is, hogy milyen tudatosan kezeljük pénzügyeinket a neten, illetve a mobilbankolás/ mobilfizetés során. Most bemutatjuk a 7 legfontosabb teendőt:
Tudj meg többet az online bankolás biztonságát támogató megoldásainkról!