mibe fektessem a pénzem? ezek a lehetőségek kezdőknek!
2022. július 12. - Részvény, kötvény, állampapír, befektetési alapok? Mibe fektessem a pénzem? Melyek biztonságosak kezdők számára is? Bízd magad a K&H-ra!
A KBC 1992-ben indította útjára az első felelős befektetési alapját, amellyel elsőnek számított a piacon. Több mint 30 éves tapasztalattal rendelkezünk és továbbra is őrizzük piacvezető pozíciónkat ezen a téren. Rendszeresen felülvizsgáljuk kiválasztási módszerünket, és új befektetési megoldásokat dolgozunk ki.
A felelős befektetési alapok mögött lévő piaci szereplők szigorú kizárási feltételrendszeren mennek keresztül. Hagyományos és tömegpusztító fegyvereket gyártó cégek, állati bőrök és szőrmék előállítói, dohányipari cégek szintén kizárásra kerülnek a lehetséges befektetések közül. Tudj meg többet az általános kizárási szabályainkról.
A kizárásokat követően, a fenntarthatósági szempontok figyelembevételével három módszertan segítségével választjuk ki azokat a cégeket és országokat, akik a felelős befektetési alapok konkrét befektetéseit fogják alkotni. Tudj meg többet a kiválasztási módszereinkről.
Az összes vállalatra és országra vonatkozó átvilágításunk eredményét közzétesszük, beleértve azokat is, amelyek nem jutnak át a kiválasztási eljáráson
A KBC Asset Management munkáját egy független szakértőkből álló Felelős Befektetési Tanácsadó Testület segíti. A tanácsadó testülettel együttműködve, a testület iránymutatásai alapján alakítjuk ki a felelős befektetések által alkalmazott politikát.
A testület tagjai akadémikusok, az adott téma legjobb ismerői, akik folyamatosan visszajelzést adnak az alkalmazott módszertanról, arról, hogy azt helyesen és következetesen alkalmazta-e az alapkezelő, a kutatásokat, a szűrések eredményeit átlátható módon tette-e közzé. A testület ajánlásokat tesz arra, hogy mely vállalatokat és országokat érdemes kizárni, melyeket érdemes bevonni a felelős befektetések lehetséges befektetései közé.
Tudj meg többet a Felelős Befektetési Tanácsadó Testület működéséről és összetételéről!
A fenntarthatóbb gazdaságba való átmenet során a pénzügyi szektornak is jelentősen hozzá kell járulnia az európai célok eléréséhez. Ez a törekvés a környezetre, a társadalomra és a jó kormányzásra, más néven ESG-re összpontosít. Az ESG az angol "Environment, Social & (good) Governance" (környezet, társadalom és (jó) kormányzás) szavak rövidítése.
Ezt a törekvést olyan jogszabályok írják elő, mint az EU taxonómiai rendelete és a fenntartható pénzügyek nyilvánosságra hozataláról szóló rendelet (SFDR).
Az ESG egy olyan mérőeszköz és keretrendszer, amelyet a pénzügyi és gazdasági teljesítmény, az átláthatóság, a társadalmi érdekek és a környezetvédelem közötti egyensúly megteremtésére használnak. A közhiedelemmel ellentétben ez az egyensúly mind a vállalat, mind a társadalom számára jobb eredményekhez vezet.
Széleskörű egyetértés van abban, hogy az ESG-célkitűzések végső soron hozzáadott értéket eredményeznek a portfóliókat alkotó vállalatok számára, mind a kockázatcsökkentés, mind a jövedelmezőség tekintetében.
A fenntartható befektetések iránti elkötelezettségének részeként az EU a MiFID II alkalmassági szabályainak módosítását javasolta annak biztosítása érdekében, hogy a befektetők környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) preferenciáit figyelembe vegyék a befektetési tanácsadás és a portfóliókezelés során.
Ez azt jelenti, hogy befektetőként meghatározhatod:
A rendelet az Európai Unió valamennyi tagállamában, minden befektetési vállalkozásra vonatkozóan egyidejűleg lép hatályba.